NURETTİN BEY'İN TIRHANDİLİ

Tekne bakımı, onarımı, revizyonu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bölüm.

NURETTİN BEY'İN TIRHANDİLİ

Mesajgönderen denizci möröy tarih 22 Oca 2012 21:19

Sayın Nurettin bey

İzninizle sizin İnşa etmeyi düşündüğünüz Tırhandil için ben bir bölüm açtım umarım bu bölümde

isteklerinize cevap bulabilirsiniz... örneğin: yelken düşünceniz nedir, teknenin draft'tı hakkında

ki düşünceniz nedir bu konuda bizi yönlendirirseniz sanırım yardımlar gelir. Düşüncelerinizi bekleriz...
A Y I P S I Z D O S T A R A Y A N D O S T S U Z K A L I R
denizci möröy
Global Moderatörler
Global Moderatörler

Resimler: 0

Re: NURETTİN BEY'İN TIRHANDİLİ

Mesajgönderen nurettin tarih 28 Oca 2012 10:54

Teşekkürler Şu anda 7-8m lik bir plan arayışı içindeyim. Yaşar Köksal beyin çizdiği maket planından maketi yaptım. Formu daha iyi görebilmek için bodrumda yapılmış bir tırhandil de beton safra kullanılmış draftın ne olabileceğini kestiremiyorum.Yelken muhtemelen Latin yelken olacak Halen kullandığım teknede randa yelken var. Açtığınız konu başlığı için teşekkür ediyorum.
Nurettin
Kullanıcı avatarı
nurettin
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesajgönderen denizci möröy tarih 28 Oca 2012 16:44

Aman Nurettin bey Beton salma ne olacak nedir özgül ağırlığı ki betonun demir var kurşundan önce yapılabilinecek materyal olarak ...

7 - 8 mt civarı bir Tırhandil benim tırhandilim 7.80 boy 3.0 en 1.30 draft 1200kg balast 7.10 direk tamamı 4.500kg

denizden yüksekliği küpeşteye kadar o.60 cm beyenirseniz beklerim ...
A Y I P S I Z D O S T A R A Y A N D O S T S U Z K A L I R
denizci möröy
Global Moderatörler
Global Moderatörler

Resimler: 0

Mesajgönderen nurettin tarih 29 Oca 2012 14:33

Teknenizin bir resmini gönderebilirseniz sevinirim. Sizmi yaptırdınız ikinci el olarakmı aldınız. Aslında tam istediğim boy ,planlarına nasıl ulaşabilirim. Bulunduğu yerde ofset tablosu çıkarabilirmiyiz. Görüşmek ümidi ile
Nurettin Yaman
Kullanıcı avatarı
nurettin
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Sonraki

Dön Genel Bakım Konuları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir